Witamy

 

Zawsze odpowiedni

System Tropf-Blumat jest wyjątkowo wszechstronny. Każda jednostka Tropf-Blumat nawadnia grunt o średnicy od 20 do 25cm i może być zastosowana do wszystkich roślin, niezależnie od tego czy znajdują sie na balkonach, oknach, tarasach, ogrodach dachowych czy w szklarniach. Kompozycje z roślin o różnym zapotrzebowaniu na wodę nie są problemem, ponieważ Tropf-Blumat reguluje wilgotność tylko w miejscu gdzie został umieszczony.

  Tropf-Blumat
Z kranem z pojemnikiem na wodę  

Najlepszym sposobem dostarczenia wody jest podłączenie systemu do kranu. Gdy nie jest to możliwe należy skorzystać z pojemnika grawitacyjnego, jako źródła wody. Jeżeli dostarczamy wodę ze zbiornika musi być on podniesiony o 10 cm na każdy 1 metr długości węża doprowadzającego wodę, np. dla węża o długości 10 m, zbiornik powinien być zamontowany na wysokości przynajmniej 1 metra.

Podstawą systemu nawadniania mogą być gotowe zestawy dla upraw: o długości do 3 metrów zawierające 12 kroplowników lub długości do 10 m zawierające 40 kroplowników. Wszystkie wymagane złączki i przewody są zawarte w zestawie. Większy zestaw zawiera reduktor ciśnienia dla podłączenia z kranem ¾''.

Późniejsze rozszerzenia nie są problemem. Jeśli chcesz podłączyć do systemu kolejne rośliny potrzebujesz nożyczek oraz dodatkowych kroplowników. Zależnie od potrzeb możesz rozszerzyć system nawet do 250 kroplowników na jeden wąż doprowadzający wodę, zastosowanie rozgałęziacza i podłączenie dodatkowego węża umożliwi rozbudowę do 500 kroplowników. Nawet bardzo rozległe układy roślin mogą być nawodnione. Różne zastosowania prezentujemy w gallerii.

  On two floors House and garden equipped


Tropf Blumat Maxi  

Aby uzyskać właściwy poziom nawodnienia roślin w dużych pojemnikach, krzewów i bylin, należy dokonywać pomiaru wilgotności na większej głębokości, tuż obok korzeni. Najlepszym rozwiązaniem do takich zastosowań jest tutaj Tropf-Blumat-Maxi. Kroplownik ten jest dłuższy niż tradycyjny kroplownik Tropf-Blumat, dlatego też jest w stanie oszacować w optymalny sposób wilgotność ziemi tuż obok wiązki korzeniowej.

Dla innego ekstremalnego przypadku, w którym głębokość doniczki jest zbyt mała dla standardowego kroplownika Tropf-Blumat oferujemy kroplownik Tropf Blumat dla Bonsai. Ceramiczny stożek jest tutaj skrócony(ok. 3cm), co pozwala na umieszczenie go w płytkiej doniczce bonsai.

  Tropf Blumat Bonsai
Tropf Blumat and Distribution tricklers Distribution tricklers used to irrigate tomatoes glass house with several use cases  

Obydwa Tropf Blumat i Tropf Blumat Maxi mogą być używane w połączeniu z kroplownikami dystrybucyjnymi. Pozwala to w ekonomiczny sposób nawodnić różne rośliny o podobnym zapotrzebowaniu na wodę za pomocą tylko jednego kroplownika z czujnikiem wilgotności Tropf-Blumat. Maksymalnie 5 prostych kroplowników dystrybucyjnych może być podłączonych do kroplownika z czujnikiem, które rozprowadzają wodę równomiernie na grządkach czy w dużych pojemnikach roślinnych. Pierwszy kroplownik dystrybucyjny powinien być umieszczony w odległości około 12-15 cm od kroplownika Tropf-Blumat z czujnikiem, który jest kroplownikiem zarządzającym. Wysyła on odpowiedź zwrotną do czujnika. Pozostałe kroplowniki dystrybucyjne umieszczamy w odległości od 20 do 25 cm od siebie.Tropf Blumat jest przeznaczony do zastosowania na zewnątrz. Do nawodnienia roślin domowych lub roślin o mniejszym zapotrzebowaniu na wodę zalecamy stosowanie nawadniaczy Blumat dla roślin domowych.Szczególnie polecamy


Blumat dla roślin domowych, 25 szt. w kartonie wystawowym

Blumat dla roślin domowych, 25 szt. w kartonie wystawowym

Nawadniacz do podlewania roślin doniczkowych w domu, na balkonie czy tarasie z rurką doprowadzającą wodę o średnicy 3mm.
Promocyjna cena do 20 grudnia 2017.

223.00 PLN
zaw. 23 % VAT nie zaw. kosztów wysyłki
1 x 'Blumat dla roślin domowych, 25 szt. w kartonie wystawowym' zamów


Zestaw automatycznego nawadniania kropelkowego do małej szklarni

Zestaw automatycznego nawadniania kropelkowego do małej szklarni

Zestaw automatycznego nawadniania kropelkowego Blumat 50 zawiera wszystko co jest niezbędne do właściwego nawodnienia przydomowej szklarni.
695.00 PLN
zaw. 23 % VAT nie zaw. kosztów wysyłki
1 x 'Zestaw automatycznego nawadniania kropelkowego do małej szklarni' zamów


Zestaw Tropf-Blumat dla upraw do 3m

Zestaw Tropf-Blumat dla upraw do 3m

System automatycznego, kropelkowego nawadniania roślin balkonowych, kwiatów na tarasach, czy szklarniach.
Promocyjna cena do 20 grudnia 2017.

234.00 PLN
zaw. 23 % VAT nie zaw. kosztów wysyłki
1 x 'Zestaw Tropf-Blumat dla upraw do 3m' zamów


Tensjometr - ceramiczny, cyfrowy czujnik wilgotności gleby.

Tensjometr - ceramiczny, cyfrowy czujnik wilgotności gleby.

Profesjonalny ceramiczny czujnik mierzenia wilgotności gleby BLUMAT DIGITAL, wyświetla po naciśnięciu przycisku zapotrzebowanie rośliny na wodę. Jest to precyzyjne urządzenie służące do pomiaru wilgotności gleby, które informuje nas o konieczności nawadniania roślin, oraz służy do ustalenia ilości i częstotliwości nawadniania, ponieważ rośliny rosnące w optymalnej wilgotności mogą być maksymalnie wydajne.
174.00 PLN
zaw. 23 % VAT nie zaw. kosztów wysyłki
1 x 'Tensjometr - ceramiczny, cyfrowy czujnik wilgotności gleby.' zamów