Ogród zimowy bez tajemnic

16/2/21

Ogród zimowy ma do spełnienia przynajmniej kilka zadań, zwykle jednak jest postrzegany jako miejsce idealnie sprawdzające się wtedy, gdy chce się wypocząć wśród roślin. Dlaczego warto? Za ogrodem zimowym przemawia przynajmniej kilka mocnych argumentów. 

W przeciwieństwie do szklarni i oranżerii nie ogranicza się jedynie do pełnienia funkcji użytkowej. Przypadnie więc do gustu nie tylko osobom zainteresowanym uprawą roślin, ale i tym, którym marzy się wypoczynek wśród przyrody. Okazuje się przy tym, że zarówno jego założenie, jak i utrzymanie nie jest na tyle drogie, aby stało się wyrzeczeniem. Duża konkurencja panująca na rynku sprawia, że można liczyć na wysoką jakość idącą w parze z przystępną ceną.

Najmocniejszym z argumentów wydaje się jednak ten, który zwraca uwagę na dużą radość, jaką daje przebywanie w ogrodzie zimowym bez względu na porę roku, czy to samemu, czy to wśród przyjaciół. Osoby mające niewielkie doświadczenie mogą obawiać się, że skomplikowane będzie nie tylko samo założenie ogrodu zimowego, ile jego pielęgnacja. Nie jest to jednak prawda. Wystarczy zrezygnować z podlewania roślin z wykorzystaniem węża lub konewki na rzecz nawadniania kropelkowego Tropf-Blumat. Ten nowoczesny sposób nawadniania to nie tylko oszczędność wody, ale również pewność tego, że nie dojdzie ani do wysuszenia roślin, ani do zalania ich korzeni i będziemy się nimi mogli cieszyć bardzo długo.

Add Comment