Jak pojedyncze rośliny radzą sobie w czasie wakacji?

26/8/18
Window sill
Nie jest problemem podlać je ręcznie gdy jesteśmy w domu

Czy mieliście kiedykolwiek problem, że chcieliście wyjechać na wakacje i wszystkie rośliny poza kilkoma małymi były podłączone do Waszego systemu Tropf-Blumat?

Zwykle nie ma problemu aby podlać je konewką. Nie potrzebują dużo wody, nie potrzebują częstego podlewania i mogą wybaczyć jeśli nie dostaną wody przez dzień czy dwa. Ale nie wybaczą wysuszania przez tydzień i więcej, a ich doniczka może być zbyt mała aby włożyć do niej kroplownik Tropf-Blumat z czujnikiem. Jak więc pomóc im przetrwać nasz urop?

Host plant
Woda jest tu
All plants and distribution drippers
Jeden kroplownik dystrybucyjny dla każdego gościa i jeden dla gospodarza

Dlaczego nie pozwolić im zagościć we większej donicy, która jest już podłączona do systemu nawadniania, a ma trochę wolnego miejsca. Wszystko czego potrzebujesz to kroplownik dystrybucyjny dla każdego gościa i dla każdego gospodarza. Nie ma potrzeby zmiany ustawień dla rośliny będącej gospodarzem. Teraz za każdym razem gospodarz poprosi o wodę, gość dostanie ją również. Jeśli dostaną zbyt dużo wody, zostanie ona oddana do doniczki gospodarza i wydalona na zewnątrz.

Plants with distribution drippers installed
3 kroplowniki dystrybucyjne (jeden niewidoczny)
All plants in one pot
Szczęśliwa rodzina kwiatów

Może nie jest to idealne zaopatrzenie w wodę dla rośliny gościa, ale na pewno jest to wystarczające aby przetrwać nasze wakacje. Po powrocie z wakacji możecie wrócić do ręcznego podlewania. Jedyne co musicie wtedy zrobić to usunąć dodane kroplowniki dystrybucyjne i przestawić rośliny w gościnie na ich dotychczasowe miejsca. A może zauważycie, że te rośliny wolą być gośćmi.

Dodaj komentarz