Jak podłączyć pojedyncze rośliny do systemu Blumat?

26/8/18
Window sill
Nie ma problemu z ręcznym podlewaniem gdy jesteśmy w domu

Czy mieliście kiedykolwiek problem, że chcieliście wyjechać na wakacje i okazywało się, że kilka pojedynczych roślin, nie jest podłączone do Waszego systemu nawadniania Tropf-Blumat?

Zwykle, gdy jesteśmy w domu nie ma problemu z podlaniem ich konewką. Nie potrzebują dużo wody ani częstego podlewania i mogą wybaczyć jeśli nie dostaną wody przez dzień lub dwa. Ale nie wybaczą braku podlewania przez tydzień i więcej, a ich doniczka może być zbyt mała aby włożyć do niej kroplownik Tropf-Blumat z czujnikiem. Jak więc pomóc im przetrwać nasz urlop?

Host plant
Water's here
All plants and distribution drippers
Jeden kroplownik dystrybucyjny dla każdego gościa i dla gospodarza.

Dlaczego nie pozwolić im zagościć we większej donicy, która jest już podłączona do systemu nawadniania, a ma trochę wolnego miejsca. Wszystko czego potrzebujesz to kroplownik dystrybucyjny dla każdego gościa i dla każdego gospodarza. Nie ma potrzeby zmiany ustawień dla rośliny będącej gospodarzem. Teraz za każdym razem gdy gospodarz poprosi o wodę, gość dostanie ją również. Jeśli dostaną zbyt dużo wody, zostanie ona oddana do doniczki gospodarza i wydalona na zewnątrz.

Plants with distribution drippers installed
3 kroplowniki dystrybucyjne (jeden niewidoczny)
All plants in one pot
Szczęśliwa rodzina roślin

Może nie jest to idealne rozwiązanie dla rośliny gościa, ale na pewno jest to rozwiązanie wystarczające aby pozwolić roślinie przetrwać nasze wakacje. Po powrocie z wakacji możecie wrócić do ręcznego podlewania. Jedyne co musicie wtedy zrobić to usunąć dodane kroplowniki dystrybucyjne i przestawić rośliny na ich dotychczasowe miejsca. A może zauważycie, że te rośliny wolą być gośćmi i pozwolicie im na automatyczne nawadnianie.

Dodaj komentarz