Zawsze odpowiedni

House with flowers

System Tropf-Blumat jest wyjątkowo wszechstronny. Każda jednostka Tropf-Blumat nawadnia grunt o średnicy od 20 do 25cm i może być zastosowana do wszystkich roślin, niezależnie od tego czy znajdują sie na balkonach, oknach, tarasach, ogrodach dachowych czy w szklarniach. Kompozycje z roślin o różnym zapotrzebowaniu na wodę nie są problemem, ponieważ Tropf-Blumat reguluje wilgotność tylko w miejscu gdzie został umieszczony.


Z kranem i ze zbiornikiem

Najlepszym sposobem dostarczenia wody jest podłączenie systemu do kranu. Gdy nie jest to możliwe należy skorzystać z pojemnika grawitacyjnego, jako źródła wody. Jeżeli dostarczamy wodę ze zbiornika musi być on podniesiony o 10 cm na każdy 1 metr długości węża doprowadzającego wodę, np. dla węża o długości 10 m, zbiornik powinien być zamontowany na wysokości przynajmniej 1 metra.Podstawą systemu nawadniania mogą być gotowe zestawy dla upraw: o długości do 3 metrów zawierające 12 kroplowników lub długości do 10 m zawierające 40 kroplowników. Wszystkie wymagane złączki i przewody są zawarte w zestawie. Większy zestaw zawiera reduktor ciśnienia dla podłączenia z kranem ¾''.


Tropf-Blumat

Późniejsze rozszerzenia nie są problemem. Jeśli chcesz podłączyć do systemu kolejne rośliny potrzebujesz nożyczek oraz dodatkowych kroplowników. Zależnie od potrzeb możesz rozszerzyć system nawet do 250 kroplowników na jeden wąż doprowadzający wodę, zastosowanie rozgałęziacza i podłączenie dodatkowego węża umożliwi rozbudowę do 500 kroplowników. Nawet bardzo rozległe układy roślin mogą być nawodnione. Różne zastosowania prezentujemy w gallerii.


House and garden equipped

Aby uzyskać właściwy poziom nawodnienia roślin w dużych pojemnikach, krzewów i bylin, należy dokonywać pomiaru wilgotności na większej głębokości, tuż obok korzeni. Najlepszym rozwiązaniem do takich zastosowań jest tutaj Tropf-Blumat-Maxi. Kroplownik ten jest dłuższy niż tradycyjny kroplownik Tropf-Blumat, dlatego też jest w stanie oszacować w optymalny sposób wilgotność ziemi tuż obok wiązki korzeniowej.


Tropf-Blumat Maxi

Obydwa Tropf Blumat i Tropf Blumat Maxi mogą być używane w połączeniu z kroplownikami dystrybucyjnymi. Pozwala to w ekonomiczny sposób nawodnić różne rośliny o podobnym zapotrzebowaniu na wodę za pomocą tylko jednego kroplownika z czujnikiem wilgotności Tropf-Blumat. Maksymalnie 5 prostych kroplowników dystrybucyjnych może być podłączonych do kroplownika z czujnikiem, które rozprowadzają wodę równomiernie na grządkach czy w dużych pojemnikach roślinnych. Pierwszy kroplownik dystrybucyjny powinien być umieszczony w odległości około 12-15 cm od kroplownika Tropf-Blumat z czujnikiem, który jest kroplownikiem zarządzającym. Wysyła on odpowiedź zwrotną do czujnika. Pozostałe kroplowniki dystrybucyjne umieszczamy w odległości od 20 do 25 cm od siebie.


kroplowniki 
         dystrybucyjne podlewają pomidory

Tropf Blumat jest przeznaczony do zastosowania na zewnątrz. Do nawodnienia roślin domowych lub roślin o mniejszym zapotrzebowaniu na wodę zalecamy stosowanie nawadniaczy Blumat dla roślin domowych.