Aktualności

Blumat nagrodzony tytułem Laurem Konsumenta

Mamy przyjemność poinformować, że system automatycznego nawadniania Tropf-Blumat został nagrodzony prestiżowym tytułem "Odkrycie Roku 2009" w konkursie "Laur Konsumenta i Klienta". O przyznaniu tytułu "Odkrycie Roku 2009" w ogólnopolskim sondażu zdecydowali sami klienci. Konkurs "Laur Konsumenta i Klienta", organizowany przez Grupę Media Partner pozwala na wyłonienie produktów i marek cieszących się największym uznaniem i popularnością wśród polskich konsumentów.

To, do kogo powędrowało godło rozstrzygnięto w oparciu o badania popularności produktów i usług na polskim rynku. Są to opinie klientów zweryfikowane ankietami.

W badaniu brały udział produkty i usługi wskazane przez konsumentów, jako najlepsze, najbardziej przyjazne. W imieniu naszej firmy chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim Naszym Klientom, którzy docenili nasze produkty i oddali na nie głos. Wygrana w tym plebiscycie daje nam ogromną satysfakcję i mobilizuje do dalszej pracy.

Innowacja firmy Blumat: adapter na butelkę

Dla wszystkich miłośników kwiatów Blumat oferuje obecnie nowe rozwiązanie do nawadniania roślin w ciepłe letnie weekendy. Produkt nie wymaga instalacji. Może być używany w sytuacji, gdy nie dysponujemy dostępem do kranu lub zbiornika grawitacyjnego.

Pod ręką zawsze posiadamy puste butelki po wodzie, które wraz z nowym ceramicznym adapterem na butelkę stanowią doskonały zbiornik zaopatrujący w wodę kwiaty na balkonach czy tarasach. Adapter na butelkę rozprowadza wodę bezpośrednio do gleby, powoli stosownie do zapotrzebowania rośliny.

Użytkowanie jest proste: Wystarczy napełnić butelkę i włożyć do niej adapter. Następnie umieścić butelkę w ziemi, stożkiem do dołu tak, aby był on całkowicie przykryty ziemią. Za pomocą igły zrobić niewielką dziurkę w dnie butelki tak, aby umożliwić dostęp powietrza.

Czas trwania nawadniania jest uzależniony od zapotrzebowania na wodę rośliny, jak również oczywiście od wielkości butelki. W porównaniu do tradycyjnego podlewania konewką, adapter na butelkę pozwala zaoszczędzić około 50 procent wody, ponieważ redukujemy jej wyciekanie i parowanie. W większości przypadków ilość wody, jaką dostarczamy roślinie jest wystarczająca na okres 2 dni.

Do dłuższych skrzynek balkonowych jedna butelka jest potrzebna na każde 20-25 cm długości skrzynki. Do standardowej doniczki o średnicy do 25 cm wystarczy jedna butelka. Większe donicę będą wymagały dwóch lub więcej butelek.

Dla kwiatów o większym zapotrzebowaniu na wodę, takich jak surfinia czy pelargonia zalecamy stosowanie adapterów typu XL.

Adapter na butelki Blumat będzie można zakupić w naszym sklepie internetowym i w wybranych sklepach ogrodniczych.


Powrót