Podłączenie systemu do kranu

Idealnie, jeśli dysponujemy w pobliżu kranem 3/4 cala.
W takim przypadku dokręcamy śrubę reduktora ciśnienia z umiarem, ręcznie.
Następnie podłączamy wąż doprowadzający wodę 8mm, tak jak przedstawiono na obrazku.
  Blumat reduktor ciśnienia na kranie 3/4''
Jeśli mamy kran o innym gwincie, prosimy o pomoc hydraulika lub kupujemy w sklepie odpowiedni adapter z redukcją do 3/4 cala.

   
Rozdzielacz poczwórny   Rozdzielacz do kranu pozwoli na jego wykorzystanie do innych celów, takich jak np. podlewanie trawnika czy ogrodu. Uwaga, zawór do reduktora ciśnienia Blumat musi być ciągle otwarty, aby umożliwić dopływ wody i prawidłową pracę systemu. Rozdzielacz powinien pozwalać na odcięcie dopływu wody dla każdego odejścia indywidualnie. Rozdzielacz poczwórny przedstawiony na zdjęciu daje taką możliwość.
Uwaga w związku z wielkością reduktora ciśnienia (po lewej) dodatkowo tylko dwa węże ogrodnicze mogą być podłączone.

Co zrobić, jeśli na zewnątrz nie posiadamy kranu?

Jednym z rozwiązań jest użycie zbiornika grawitacyjnego. Minusem tej opcji jest konieczność regularnego uzupełniania wody. System Tropf-Blumat działa bezobsługowo jedynie wtedy, gdy jest podłączony do niewyczerpującego się źródła wody.

Dlaczego nie wykorzystać wewnętrznej instalacji wodnej? Z niewielkim wysiłkiem możemy zrobić bezpieczne połączenie łazienki lub kuchni z balkonem lub tarasem. Poniżej kilka zdjęć instalacji wewnętrznej:

Blumat pressure reducer underneath kitchen sink   Water tubing protected behind skirting board   Water tubing passes window frame, together with antenna cable
Podłączenie reduktora ciśnienia do kranu pod zlewem. Reduktor jest podłączony do rozgałęziacza na rurze z zimną wodą. Ważne jest zabezpieczenie węży przed mechanicznym uszkodzeniem np rozerwaniem. Wężyk wychodzi z szafki tym samym otworem, co wąż odprowadzający brudną wodę.   Tak ukryte, za listwą przypodłogową, przewody doprowadzające wodę nie będą narażone na uszkodzenia.   Czarny przewód doprowadzający wodę wykorzystuje wcześniej istniejący otwór w oknie na kabel antenowy. Uwaga, ze względów bezpieczeństwa wąż kładziony wewnątrz mieszkania musi być w jednym kawałku. Wszelkie łączenia i złączki mogą być słabymi punktami, choć zastosowanie złączki kolankowej niewątpliwie byłoby korzystne z estetycznego punktu widzenia.

Powrót