Important advantages of the Blumat system

21/2/19

Rośliny doniczkowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim bardzo istotne jest regularne dostarczanie im odpowiedniej ilości wody. Choć ta rutynowa czynność może wydawać się prosta, nietrudno poprzez swoje zaniedbania lub błędy zniszczyć rośliny, które miały być ozdobą naszego domu i o które przez długi czas dbaliśmy. Aby tego uniknąć, warto zdecydować się na system Blumat, dzięki któremu rośliny same będą pobierać potrzebną im wodę, w takiej ilości, jakiej potrzebują.

Dlaczego warto zdecydować się na system Blumat?

Gdy stosujemy system nawadniania roślin doniczkowych Blumat Classic znacznie oszczędzamy czas, który musielibyśmy poświęcić na systematyczne podlewanie naszych kwiatów. Unikamy też możliwości przelania kwiatów. Każdemu miłośnikowi roślin zdarzyło się nie raz zastanawiać, ile wody należy wlać - poszczególne gatunki mają zupełnie inne zapotrzebowanie w tym zakresie. Przykładowo, cyklameny, które pochodzą z chłodnych gór muszą być o wiele intensywniej nawadniane niż rosnące na terenie pustynnego Egiptu papirusy. W przypadku zastosowania systemu Blumat roślina sama pobiera z nawadniacza dokładnie taką ilość wody, jaka jest jej potrzebna.

System Blumat to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się również podczas urlopu. Gdy wyjeżdżamy, proszenie sąsiadów o przysługę i zostawianie im kluczy do mieszkania może być bardzo problematyczne. Ten kłopot odpada, jeśli zdecydujemy się na korzystanie z automatycznego systemu nawadniania roślin. Wystarczy, że przed wyjazdem napełnimy pojemnik większą ilością wody i nie będziemy musieli się o nic martwić.

System do nawadniania roślin doniczkowych - niezawodny i dostosowany do Twoich potrzeb

Kolejną zaletą systemu Blumat jest fakt, że każdy może nabyć go w takim wariancie, jaki jest potrzebny do jego potrzeb. Na zestaw składają się ceramiczne nawadniacze w stożkowym kształcie, które należy umieścić w doniczce oraz węże i złączki do transportowania wody z pojemnika z wodą. Wygodnym rozwiązaniem dla wszystkich miłośników kwiatów jest zakup pojedynczych stożków nawadniających – po jednym do każdej doniczki. Stożki te mogą pobierać (dzięki sylikonowym rurkom) wodę z jednego pojemnika z wodą. Jeśli na parapecie ustawiliśmy 4 doniczki i w każdej umieściliśmy stożek, wystarczy wszystkie rurki włożyć do jednego pojemnika z wodą, by wszystkie kwiaty były podlewane równocześnie.

Regularne podlewanie roślin doniczkowych może być nieco uciążliwe. Gdy decydujemy się na zakup systemu Blumat, znaczna część obowiązków ulega automatyzacji. Dodatkowo zawsze mamy pewność, że rośliny pobierają dokładnie tyle wody, ile potrzebują, co eliminuje problem ich przelania. Wszystkie elementy systemu pochodzą od renomowanego producenta, co gwarantuje ich wysoką jakość i niezawodność.

Add Comment

You must login to add a comment. If you do not have an account, you may register for one. Registration is free!