Podlewanie urlopowe roślin

30/7/20

Urlopowe podlewanie roślin

Podlewanie roślin w czasie urlopu to bardzo często zaskakujący nas temat. Wymarzony, długo wyczekiwany moment wyjazdu na urlop nadchodzi, a my przypominamy sobie, że zostawiamy pięknie ukwiecony taras lub balkon bez podlewania.


Zaczynamy zadawać sobie pytanie: „Kto to zrobi za nas”?


Podlewanie roślin w czasie urlopu jest trudne. Trudne dlatego, że ktoś musi nas w tym wyręczyć. Możemy poprosić rodziców jeśli mieszkają w tym samym mieście albo zaprzyjaźnionych sąsiadów, jeśli takich mamy, ale zawsze jest ryzyko, że nie podleją roślin tak jak byśmy tego chcieli i tak jak byśmy podlewali je sami.
Gdy posadziliśmy wiele kwiatów wymagających podlewania dwa razy w ciągu dnia, takich jak np. surfinie to nie każdy rodzic będzie chciał i mógł przyjeżdżać dwa razy w ciągu dnia z drugiego końca miasta aby je podlać. Sąsiedzi też może nie będą mogli tak często do nich zaglądać aby je starannie nawodnić. Poza czasochłonnością jest to też ciężka, fizyczna praca bo jedna 10 litrowa konewka często nie wystarczy do ich podlewania, ktoś musi napełnić kilka takich konewek i podlać rośliny, które np. wiszą wysoko. Czy nasi rodzice, na których zrzucimy ten obowiązek dadzą sobie z tym radę i czy powinni dwa razy w ciągu dnia jechać do nas aby wykonać tą pracę?
Takie zastępstwo może oczywiście dobrze działać, ale niestety często po powrocie z urlopu odkrywamy, że nasze rośliny nie przeżyły rozłąki z nami, bo albo uschły albo zgniły.


Co wtedy? Czy w kolejnym roku nie będziemy mieć kwiatów?


Gorączkowe poszukiwania w Internecie przynoszą nam odpowiedź na to pytanie. Automatyczne nawadnianie kropelkowe roślin na balkonie.


Co to jest automatyczne nawadnianie kropelkowe? Jak to działa?


Nawadnianie kropelkowe roślin polega na powolnym i równomiernym dozowaniu wody przez kroplowniki do gleby w doniczce. Taki system nawadniania może działać całkowicie automatycznie jeśli zastosujemy kroplowniki z czujnikiem wilgotności lub specjalny programator. Możemy też włączać wodę ręcznie, ale to nie rozwiąże naszego problemu podlewania roślin w czasie urlopu. Kroplowniki są podłączone do rurki doprowadzającej wodę, która jest pobierana z kranu albo ze zbiornika. Możemy zastosować zbiornik stojący na podłodze czy ziemi i wówczas będziemy potrzebowali pompy, która będzie pompowała wodę do kroplowników lub możemy zastosować zbiornik grawitacyjny, który musimy powiesić powyżej poziomu roślin tak aby wytworzyć odpowiednie ciśnienie wody tak żeby dotarła do wszystkich kroplowników.
Gotowe zestawy do nawadniania kroplowego to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z automatycznym podlewaniem roślin. Zawierają one wszystko co jest potrzebne do nawadniania określonej powierzchni, łącznie ze szczegółową instrukcją instalacji, która pomoże nam w samodzielnym montażu systemu na naszym balkonie czy tarasie. My polecamy zestawy do nawadniania z podłączeniem do zbiornika grawitacyjnego 
Zestaw do nawadniania ze zbiornika grawitacyjnego  i większe z możliwością podłączenia do kranu Zestaw nawadniania z podłączeniem do kranu.

Zestawy można dowolnie rozbudowywać w zależności od zmieniających się potrzeb. 

Mając zainstalowany system automatycznego nawadniania kropelkowego możemy spokojnie wyjechać na wakacje nie martwiąc się o kwiaty i nie obarczając innych odpowiedzialnością za ich podlewanie.


Add Comment

You must login to add a comment. If you do not have an account, you may register for one. Registration is free!