Surfinie na balkonie

01/3/21

Gdybyśmy chcieli stworzyć listę roślin balkonowych cieszących się największą popularnością, surfinie z pewnością znajdowałyby się na jej szczycie. 

Czy o ich dominującej pozycji przesądza jedynie mnogość odmian? A może mają one także inne zalety? 

Surfinie – to warto wiedzieć 

Surfinia to jedna z tych roślin, które sprawdzają się znakomicie bez względu na to, czy mamy do czynienia z okazałym, czy też z niewielkim balkonem. Można ją uprawiać zarówno w skrzynkach balkonowych, jak i w wiszących pojemnikach, choć znakomicie sprawdzą się także większe donice, a nawet misy. Jej piękny wygląd sprawia, że do rośliny tej przekonują się nawet osoby, które do tej pory nie myślały o własnym zielonym zakątku na balkonie. Surfinie mogą być ozdobą każdego balkonu, troszcząc się o nie należy jednak przestrzegać kilku zasad. Jedna z tych o kluczowym znaczeniu zakłada, że powinny być one sadzone w podłożu przeznaczonym właśnie dla nich. Nie można też zapominać o tym, że surfinie kochają słońce i najpiękniej kwitną tam, gdzie jest go najwięcej. W ich  uprawie ważne jest też regularne nawożenie, właściwe podlewanie i ochrona roślin przed silnymi i ulewnymi deszczami. 

Podlewanie 

Surfinie muszą być systematycznie podlewane. W upalne dni należy wykonywać tę czynność nawet dwa razy dziennie dbając jednak o to, aby nie doszło do zalania ich liści i kwiatów. Chcąc zminimalizować tego rodzaju ryzyko warto zaopatrzyć się w System automatycznego nawadniania kropelkowego Tropf-Blumat oszczędzający wodę i czas, a jednocześnie dozujący wodę na tyle starannie, aby surfinie cieszyły oczy przez cały sezon. System taki okazuje się niezawodny także wtedy, gdy nie mamy czasu na regularne podlewanie roślin, a mimo to marzymy o pięknym balkonie przywodzącym na myśl ogród.

Add Comment

You must login to add a comment. If you do not have an account, you may register for one. Registration is free!