Wiosna wokół nas

Wiosna wokół nas
11/4/18

Po niezbyt zachęcającym, zimnym i szarym przedwiośniu nadeszła do nas prawdziwa wiosna, a nawet można powiedzieć, lato. Jak grzyby po deszczu wszędzie dokoła zaczęły rozkwitać wiosenne kwiaty i otaczający nas świat stał się bardziej kolorowy. Kwiaty dzięki swoim żywym kolorom i cudownym aromatom wnoszą wiele radości i ciepła do naszego życia. Poprawiają nastrój i tworzą piękne miejsca, w których można cieszyć się wiosną i latem.


Przebiśniegi pojawiające się na gołej jeszcze ziemi dają nadzieję na to, że zima już za nami i nadchodzą cieplejsze dni. Możemy już też podziwiać przecudne krokusy, prymulki i hiacynty. Zaczynają kwitnąć żonkile, anemony i oczywiście bratki.

To taki pierwszy kwiat, który sadzimy wiosną aby udekorować otoczenie. Dlatego też możemy go spotkać na rabatch wokół domów, biur i na ulicznych klombach, ale jest to również pierwszy kwiat, który zdobi nasze balkony, parapety i tarasy.
Bratek nie ma specjalnych wymagań co do gleby. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym lub półcienistym. Kwitnie bardzo długo – od kwietnia do końca czerwca. Po przekwitnięciu należy ją usunąć. Pamiętajmy, że bratki w doniczkach należy podlewać regularnie tak, aby ziemia było stale lekko wilgotna, ale nie mokra! Źle znoszą nawet krótkotrwałe przesuszenie podłoża. Rośliny te dobrze jest podlewać rano lub wieczorem, nigdy w ciągu dnia. Nie należy polewać liści i kwiatów, gdyż może to powodować choroby, a bratki są na nie bardzo wrażliwe.

Dodaj komentarz