Jak podlać rośliny gdy nas nie ma?

22/10/18Jeśli nie mamy znajomych, którzy w czasie naszej nieobecności w domu zaopiekują się naszymi kwiatami, możemy zastosować jeden z produktów do automatycznego nawadniania doniczek firmy Blumat. 

Dziś, jako pierwszy pokażemy Wam ceramiczny dozownik wody do kwiatów Blumat Classic. Chcemy z góry zaznaczyć, że wszystkie instrukcje odnoszą się do wszystkich rozmiarów dozowników doniczkowych: standardowego oraz XL.

Ceramiczny dozownik Blumat to sprytne urządzenie do podlewania kwiatów, które zapewnia roślinom wystarczającą ilość wody aby ochronić je przed wyschnięciem lub przelaniem, wtedy gdy nas nie ma lub gdy nie mamy specjalnego talentu do roślin.  Więcej informacji o dozownikach wody możesz znaleźć na tej stronie internetowej: Blumat dla roślin domowych

Jak prawidłowo używać dozowników doniczkowych Blumat?

 1: Podlej swoją roślinę jak zwykle konewką.


2: Namocz dozownik w pojemniku z wodą przez 15 minut.


3: Napełnij całkowicie dozownik i zamknij zieloną pokrywkę. 


4: Włóż dozownik do ziemi a koniec rurki umieść w zbiorniku z wodą. 


Który dozownik do kwiatów dostarczy więcej wody?

Ilość dostarczanej wody jest zależna od rodzaju dozownika oraz wielkości zbiornika, z którego dozownik pobiera wodę.  Zależy również w pewnym stopniu od wielkości rośliny, jej usytuowania i indywidualnego zapotrzebowanie na wodę. Rośliny, o większej konsumpcji szybciej pobierają wodę z ziemi i zostanie ona uzupełniona automatycznie  przez dozownik tym samym ilość dostarczonej wody będzie większa niż podana poniżej.

Dozownik wody do kwiatów

Dziennie (lustro wody w zbiorniku równe

z poziomem ziemi w doniczce)

Dziennie (lustro wody w doniczce równe

z dnem doniczki)

Bumat Classic Standard50ml75ml
Blumat Classic XL75ml125ml

W jakich roślinach dozowniki Blumat czują się dobrze?

Niezależnie od tego, czy jest to roślina w domu czy na zewnątrz: Blumat Classic czuje się dobrze  we wszystkich z nich, o ile ma regularnie coś do picia ... Nie mniej jednak należy pamiętać, że dozownik do prawidłowego działania będzie potrzebował dobrego kontaktu z ziemią. Jeśli mamy rośliny, które rosną w korze, tak jak np. storczyki to podlewanie ich automatycznymi dozownikami ceramicznymi nie będzie miało większego sensu. Storczyki najlepiej jest podlewać ręcznie podobnie jaki i kaktusy. Są to rośliny o małym i bardzo małym zapotrzebowaniu na wodę, i nie czują się dobrze w ciągle mokrej ziemi. Lepiej jest podlać je raz na tydzień konewką.

 Aby dozownik służył Ci długo mamy małą wskazówkę:

Działa najlepiej z czystą wodą! Proszę nie dodawaj nawozu do wody w zbiorniku. Gliniany stożek wcale tego nie lubi! Składniki mineralne z nawozu będą osadzały się we wnętrzu stożka i po jakimś czasie przestaną być dostarczane do rośliny, gdyż stożek się zakamieni.  Raz na rok czyść ceramiczny stożek ciepłą wodą i szczotką. Z zewnątrz wypoleruj go papierem ściernym.  Zbiornik wody powinien być również regularnie myty przy każdym uzupełnianiu wody gdyż na jego ściankach po jakimś czasie zaczynają  rozwijać się algi (zielone ścianki). Dozowniki wody do kwiatów firmy Blumat są niezawodnym narzędziem do automatycznego nawadniania kwiatów doniczkowych w domu i na balkonie, które będzie Wam służyć przez wiele lat.

Wreszcie, bez wyrzutów sumienia możesz wyjechać na krótką przerwę - Twoje rośliny będą w  tym czasie podlane przez dozowniki wody do kwiatów Blumat!

Czy ten post pomógł ci? Jeśli tak, udostępnij wpis swoim znajomym! Jakie są twoje wrażenia ?

Czy nie posiadasz jeszcze żadnego z wyżej wymienionych dozowników? Złóż niezwłocznie zamówienie w naszym sklepie internetowym! Kup teraz

Dodaj komentarz