How to water plants if we are not at home?

22/10/18


Dziś pokażemy Wam dozowniki Blumat Classic do podlewania roślin domowych. Chcemy z góry zaznaczyć, że wszystkie instrukcje odnoszą się do wszystkich rozmiarów dozowników classic (standardowego oraz XL). Ceramiczne dozowniki Blumat to sprytne urządzenia do podlewania, które zapewnią roślinom wystarczającą ilość wody, aby ochronić je przed wyschnięciem lub przelaniem wtedy gdy nas nie ma lub gdy nie mamy specjalnego talentu do roślin.  Więcej informacji o dozownikach wody możesz znaleźć na tej stronie internetowej.

Jak prawidłowo używać dozowników Blumat?

 1: Podlej swoją roślinę jak zwykle konewką.


2: Namocz dozownik w pojemniku z wodą przez 15 minut.


3: Napełnij całkowicie dozownik i zamknij zieloną pokrywkę. 


4: Napełnij całkowicie dozownik i zamknij zieloną pokrywkę. 


Który dozownik dostarczy więcej wody?

Ilość dostarczanej wody jest zależna od rodzaju dozownika oraz wielkości zbiornika, z którego dozownik pobiera wodę.  Zależy również w pewnym stopniu od wielkości rośliny, jej usytuowania i indywidualnego zapotrzebowanie na wodę. Rośliny, o większej konsumpcji szybciej pobierają wodę z ziemi i zostanie ona uzupełniona automatycznie  przez dozownik tym samym ilość dostarczonej wody będzie większa niż podana poniżej.

Dozownik

Dziennie (lustro wody w zbiorniku równe

z poziomem ziemi w doniczce)

Dziennie (lustro wody w doniczce równe

z dnem doniczki)

Bumat Classic Standard50ml75ml
Blumat Classic XL75ml125ml

W jakich roślinach dozowniki Blumat czują się dobrze?

Niezależnie od tego, czy jest to roślina w domu czy na zewnątrz: Blumat Classic czuje się dobrze  we wszystkich z nich, o ile ma regularnie coś do picia ... Nie mniej jednak należy pamiętać, że dozownik do prawidłowego działania będzie potrzebował dobrego kontaktu z ziemią. Jeśli mamy rośliny, które rosną w korze, tak jak np. storczyki to podlewanie ich dozownikami ceramicznymi nie będzie działać. Storczyki najlepiej jest podlewać ręcznie gdyż podlewamy je rzadziej i nie powinny być w stale mokrym podłożu. 

 Aby służył Ci długo, mamy też małą wskazówkę:

Działa najlepiej z czystą wodą! Proszę nie dodawaj nawozu do wody w zbiorniku. Gliniany stożek wcale tego nie lubi! Składniki mineralne z nawozu będą osadzały się we wnętrzu stożka i po jakimś czasie przestaną być dostarczane do rośliny, gdyż stożek się zakamieni.  Raz na rok czyść ceramiczny stożek ciepłą wodą i szczotką. Z zewnątrz wypoleruj go papierem ściernym.  Zbiornik wody powinien być również regularnie myty przy każdym uzupełnianiu wody gdyż na jego ściankach po jakimś czasie zaczynają  rozwijać się algi (zielone ścianki).

Add Comment

You must login to add a comment. If you do not have an account, you may register for one. Registration is free!