Nawadnianie kropelkowe Tropf-Blumat

Nawadnianie kropelkowe Tropf-Blumat

System automatycznego, kropelkowego nawadniania roślin, Tropf Blumat doskonale nawadnia rośliny na zewnątrz lub w szklarni czy ogrodach zimowych. Kroplownik z sensorem za pośrednictwem ceramicznego stożka sonduje poziom wilgotności gleby i dostosowuje zakres nawodnienia do wymagań roślin bez względu na ich ilość czy wielkość. Podłączany do zbiornika grawitacyjnego lub do kranu za pośrednictwem reduktora ciśnienia.

Automatycznie dostosowuje się do zmian temperatury, wiatru czy nasłonecznienia. Idealny do wiszących donic kwiatowych, dużych pojemników roślinnych, rabat kwiatowych, balkonów i szklarni.

Każdy ceramiczny stożek działa jednocześnie jak czujnik i kroplownik! Dzięki temu jest to bezkonkurencyjne rozwiązanie dla wszystkich rodzajów roślin.

System nawadniania kropelkowego Tropf-Blumat nie potrzebuje zasilania elektrycznego, czy programowania. Każdy kroplownik Tropf-Blumat reaguje sam, stosownie do wilgotności gleby, automatycznie rozprowadzając taką ilość wody, jaka w danej chwili jest potrzebna roślinie. Rozprowadzanie wody przebiega powoli, w związku z czym do roślin dociera ona niemalże w temperaturze wody stojącej. Gwarantuje to wspaniałe kwitnienie i zdrowy wzrost rośliny.

System automatycznego nawadniania kropelkowego Tropf-Blumat można modyfikować i rozbudowywać aż do 500 kroplowników.

  • Automatycznie podlewa pojedyncze rośliny tylko wtedy, gdy tego potrzebują;
  • Podłączany bezpośrednio do kranu lub zbiornika grawitacyjnego
  • Łatwy do zainstalowania przy użyciu zwykłych nożyczek
  • Stosunkowo niedrogi i działa przez lata;
  • Idealny do małych i dużych upraw;
  • Cichy – działa bezszelestnie!
  • Nie potrzebuje programowania i sterowania